Vi bruger Cookies

Ved at benytte accepterer du, at der anvendes cookies. Vi anvender cookies for at forbedre brugervenligheden og til webstatistik.Du kan her læse mere om vores cookiepolitik.

Bestyrelse

Danske Vandløbs bestyrelse. Alle aktive medlemmer af foreningen har mulighed for at stille op til bestyrelsen.

  Formand
Landmand
Helge  Danneskiold-Samsøe
Græshavevej 33 
4920 Søllested
Telefon:

Mobil:

E-mail:
5494 4102

2515 2966

h_danneskiold@yahoo.dk
  Næstformand
Landmand
Ib W. Jensen
Koppenbjergvej 16
5620 Glamsbjerg
Telefon:

Mobil:

E-mail:
6472 3172

2164 5172

ibje@post3.tele.dk
  Kasserer
Landmand
Niels Møller
Damsgårdvej 3
7752 Snedsted


Telefon:

Mobil:

E-mail:
3177 9111

           

niels@koustrupmolle.dk
Sekretær
Landmand
Søren Hansen
Gunderødvej 10 B
2980 Kokkedal
Telefon:

Mobil:

E-mail:


6178 0364

soerhans@hotmail.com
  Grundejer
Knud Erich Thonke
Højkærgårdsvej 1
4160 Herlufmagle

Telefon:

Mobil:

E-mail:
5545 0046

2084 0935

knud@thonke.com
  Grundejer
Lars Bo Nielsen        
Allinggårdsvej 60
8600 Silkeborg
Telefon:

Mobil:

E-mail:


5181 4085

larsbo1955@gmail.com
Grundejer
Jesper Haarslev
Ejbyvej 13
5592 Ejby
Telefon:

Mobil:

E-mail:


4081 5996

jh40815996@gmail.com
  Landmand
Søren Laustsen
Diernæsvej 102
6100 Haderslev
Telefon:

Mobil:

E-mail:


60189064

sl@sl-agro.dk 
Landmand
Hans de Neergaard
Vindumovergaardsvej 6
8850 Bjerringbro
Telefon:

Mobil:

E-mail:
8668 1110

5157 2555

post@vindumovergaard.dk 
  Landmand
Michael Blach 
Hvorupgårdvej 82
9400 Nørresundby 
Telefon:

Mobil:

E-mail:


2271 0107

michael@blach.net
  Landmand
Lars Olsen
Louisendalvej 5
9240 Nibe
Telefon:

Mobil:

E-mail:

 

6174 0912

olsen.louisendal@email.dk



 

Grundejer
Mogens Christensen
Vestergårdsvej 4
Elling
9900 Frederikshavn

Telefon:

Mobil:

E-mail:

6165 9864

 

 mkc@christensen

  Landmand
Dick Millenaar 
Pogagervej 8 
7550 Sørvad
           

Telefon:

Mobil:

E-mail:

9743 8751

2262 6114  

  

dick@energimail.dk

 

Suppleanter 

  Landmand
Jens Henrik Madsen
Skælskørvej 73
4250 Fuglebjerg
Telefon:

Mobil:

E-mail:
5545 3445

2494 8210

sjhm@get2net.dk
  Grundejer
Sabine Schulze-Lorenzen
Kalvetoft 3-5, Ullerup
6400 Sønderborg
Telefon:

Mobil:

E-mail:


3046 4442

sabinemsl@gmail.com
  Landmand
Jørgen Vest 
Lunden 5, Lundby 
8961 Allingeåbro

Telefon:

Mobil:

E-mail:


2422 9954

jvest1962@gmail.com